Uwaga kleszcze!

UWAGA !!!

Rozpoczął się upragniony sezon wiosenno – letni, ale wraz z nim rozpoczął się też „wysyp” kleszczy. W ostatnich dniach do naszej przychodni trafiło kilka psów chorych na babeszjozę – chorobę pierwotniaczą przenoszoną przez kleszcze !
Kleszcze na naszych terenach są niezwykle liczne, zarówno kleszcze łąkowe , jak i leśne. Dlatego przypominamy Państwu o konieczności zabezpieczenia Waszych psów i kotów przed nimi. Dostępne są przeróżne środki, ale o ich doborze powinien zdecydować lekarz weterynarii. Uczulamy Państwa, że nie zawsze środki które możecie kupić w sklepie zoologicznym są dla Waszego pupila odpowiednie i nie zawsze zabezpieczają wystarczająco, a często osoba je sprzedająca nie dysponuje odpowiednią wiedzą w tym zakresie.

Z racji występowania na naszym obszarze licznych jezior, może być to też obszar występowania groźnej choroby dla królików – myksomatozy. Jest to choroby bardzo groźna, a często zagrażająca ich życiu. Przenoszą ją komary i meszki, których latem na tego typu obszarach jest bardzo dużo. Dlatego polecamy pamiętać o zaszczepieniu naszych królików przeciwko tej właśnie chorobie.

Babesia - Przychodznia Weterynaryjna 4 Łapy Olsztyn Babesia - Przychodznia Weterynaryjna 4 Łapy Olsztyn